FAQ

Często zadawane pytania

Możesz zeskanować go za pomocą skanera lub darmowej aplikacji na telefon Adobe Scan, możesz również przesłać mi zdjęcie tekstu, ale upewnij się, że jest on czytelny i zadbaj o dobre oświetlenie.

Stawka za słowo tekstu źródłowego zaczyna się od 0,10 €, a ostateczna cena będzie zależeć od wielu czynników, takich jak:

Długość tekstu – stawka za moje tłumaczenie opiera się na ilości słów w dokumencie, używam specjalistycznego oprogramowania do obliczenia słów w niestandardowych plikach, ale Ty również możesz sprawdzić to np. w dokumencie Word.

Tematyka i złożoność tekstu – jeżeli jest to specjalistyczny tekst, który wymaga od tłumacza specjalistycznej wiedzy, cena zazwyczaj jest wyższa od tłumaczeń tekstów o tematyce powszechnej.

Termin dostarczenia – standardowo tłumaczę 2500 słów tekstu źródłowego dziennie, tłumaczenia ekspresowe wykonywane w tym samym dniu co zlecenie [skonsultuj dostępność] lub w krótkim terminie, wymagającym tłumaczenia powyżej 2500 słów dziennie zawierają dodatkową opłatę +50% stawki.

Format – jeśli dokument wymaga dodatkowego formatowania może to wpłynąć na ostateczną cenę.

Chętnie zajmę się Twoim tłumaczeniem, nawet najkrótszym, jednak pobieram minimalną stawkę 20 EUR za zlecenie.
Tłumaczę z hiszpańskiego na polski i z angielskiego na polski. Nie tłumaczę z angielskiego na hiszpański i odwrotnie.
Nie, wykonuję wyłącznie tłumaczenia, które nie wymagają oficjalnej pieczęci tłumacza przysięgłego.
Chociaż tłumacze są wyszkoleni w wyszukiwaniu informacji, jeśli chodzi o tłumaczenia specjalistyczne, oprócz dogłębnej znajomości języka, istotna jest wiedza specjalistyczna tłumacza. To tak jak np. w medycynie, nie powierzylibyśmy dentyście operacji na sercu, pomimo tego że ma wykształcenie medyczne.

Oprócz tłumaczeń prawniczych i biznesowych przetłumaczyłam teksty związane np. z gastronomią, kosmetykami, modą, a nawet walkami MMA! Jednakże zazwyczaj nie wykonuję tłumaczeń technicznych lub literackich.
SPL - FAQ
Masz więcej pytań?
Napisz do mnie, a ja z przyjemnością odpowiem.    Scroll to Top